اشتباهات رایج جهت یاد دادن آموزش توالت رفتن به کودکان

اشتباهات رایج جهت یاد دادن آموزش توالت رفتن به کودکان

خرداد ۸, ۱۳۹۶ نسخه راهنمای والدین نظرات

اگر می خواهید در توالت رفتن فرزندتان موفق شوید بهتر است اشتباهات رایج جهت یاد دادن آموزش توالت رفتن به کودکان را بیاموزید:

شروع بسیار زود

قبل از آمادگی کودک آغاز توالت رفتن مسئله را دشوار می سازد . آنها به رشد جسمی و روانی تا ۱۸ و ۲۴ ماهگی نیاز دارند . حتی گاهی تا سه چهار سالگی آماده نیستند . به نشانه های جسمی ، رفتاری و شناختی توجه کنید .

سه ماه یا بیشتر طول می کشد تا کودک توالت رفتن را بیاموزد . صبور باشید و نقش حمایتگر ایفا کنید . اگر هفته ها بدون پیشرفت طی شده است ، چند هفته صبر کنید ، او هنوز آماده نیست .

شروع در زمان اشتباه

زمان هایی مثل یک هفته قبل از تولد نوزاد جدید ، عوض کردن پرستارش یا هر زمان مهمی در زندگی کودک برای شروع تمرینات اشتباه است . آن ها به یک روند عادت می کنند و تغییرات باعث عقب نشینی آن ها می گردد . پس تا آرام سازی صبر کنید .

فشار آوردن

اگر به این کار علاقه نشان داد عالی است ، اما برای سریع کردن روند به او فشار نیاورید . اگر عصبی می شود ممکن است مدفوع خود را نگه دارد که باعث یبوست می گردد .

بگذارید زمان ببرد و به آن عادت کند . همه چیز باید قدم به قدم طی شود .

از تشویق کردن استفاده کنید اما اگر پیشرفت نکرد به او فشار نیاورید .


اگه دوست دارین بدونین رشد حرکتی، شناختی, اجتماعی و زبانی کودکتون چطور بوده، پیشنهاد ما استفاده از  نرم افزار رشدیار هست.


پیروی از جدول زمانی دیگر

هر هفته مشکل تر می شود ، اما به حرف مادر شوهر ، پدر شوهرها بی اعتنا باشید آن ها از نسل قدیم هستند ، چه آن ها و چه هر کس از نسل قدیم از این دخالت ها داشت بی خیال باشید و کار خود را بکنید .

روش های تمرین توالت رفتن از نسلی تا نسل بعد تغییر می کنند . آنچه در کودکی شما جواب داده الآن دیگر کارآمد نیست . این روزها باید تا نشانه های آمادگی کودک را مشاهده نکردید صبر کنید و به برنامه زمانی دیگر کاری نداشته باشید . تحقیقات نشان داده اند رشد ماهیچه های کنترل در مثانه و مقعد تا ۱۸ ماهگی طول می کشد .

بنابراین هر قدر شنیدید که پسر فلانی از یک سالگی توالت می رفت ، لبخد بزنید و سرتکان دهید و بگویید ” ما برنامه ریزی کردیم و نگرانی نداریم “

تنبیه کودک

عصبانی شدن و تنبیه کودک وقتی علاقه ای به تمرینات ندارد ، روی توالت نمی نشیند و در شلوارش خرابکاری می کند هیچ فایده ای ندارد . عقب نشینی طبیعی است ، تنبیه فقط علاقه اش را کمتر می کند ؛ از هر اشتباهی که شما را ناراحت کند خواهد ترسید . اگر نمی توانید هنگام خرابکاری اش آرامش خود را حفظ کنید زبانتان را گاز بگیرید تا ۱۰ بشمارید و سپس کار خود را بکنید .


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است