آیا شما یک کاندید برای عمل جراحی زیبایی هستید؟

آیا شما یک کاندید برای عمل جراحی زیبایی هستید؟

اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

شما ممکن است یک کاندید خوب برای عمل جراحی زیبایی باشید اگر شما سالم هستید، انتظارات معقول دارید و ریسک ها و خطرات ناشی از این روش را می دانید. شما ممکن نیست یک نامزد خوب برای عمل جراحی زیبایی باشید اگر شما مشکلات سلامتی جدی مانند دیابت، فشار خون بالا، اختلال خونریزی، بیماری های قلبی یا افسردگی، داشته باشید. اگر شما چاق هستید و یا سیگار می کشید و یا الکل بیش از حد مصرف می کنید، شما ممکن نیست یک نامزد خوب برای عمل جراحی زیبایی باشید. جراح شما ممکن است از شما درخواستی برای ایجاد برخی از تغییرات قبل از عمل جراحی داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از جراحان، از افراد سیگاری می خواهند که برای دو تا چهار هفته قبل از جراحی و دو تا چهار هفته پس از عمل جراحی، سیگار نکشند. این امر اجازه می دهد که بدن به طور مناسب از عمل جراحی خوب شده و التیام پیدا کند. اگر شما سیگار نمی کشید، شما باید از دود سیگار قبل و بعد از عمل جراحی، اجتناب کنید.

قبل از عمل جراحی، شما و جراحتان باید در مورد سلامتی خود، شیوه زندگی خود (از جمله ورزش، نوشیدن و سیگار کشیدن)، شرایطی که شما دارید و داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید، صحبت کنید. این بحث به شما کمک خواهد کرد که بدانید عمل جراحی یک گزینه خوب برای شما است. مطمئن شوید که شما به پزشک خود در مورد همه چیز، حتی ویتامین ها و داروهای گیاهی که نیازی به نسخه ندارند، گفته باشید. برخی از این موارد ممکن است بر خطر خونریزی تاثیر گذاشته و یا در تداخل با داروهای دیگر در طول عمل جراحی استفاده شوند.

تصمیم گیری به داشتن عمل جراحی آرایشی و بهداشتی

نوع پوست شما و دیگر ویژگی های منحصر به فرد شما باید عاملی در تصمیم گیری شما در داشتن یک شیوه جراحی آرایشی بهداشتی باشد. به عنوان مثال، روش های صاف کننده پوست بهترین فعالیت را بر روی افراد با پوست روشن و موهای رنگ شده روشن دارد. افراد با پوست نازک و پوست بینی ظریف، بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) گرفته اند. این لیست به شما کمک خواهد کرد که تعیین کنید اگر شما یک کاندید خوب برای یک رو.ش زیبایی خاص شامل موارد زیر هستید:

اضافه کردن یا افزایش لب: شما یک کاندید مناسب هستید اگر شما جوان بوده و لب های بزرگتر بخواهید و یا اگر شما مسن هستید و لب های شما نازک شده اند. شما یک نامزد خوب نیستید اگر شما به تازگی داروهای درمان آکنه گرفته باشید و اگر شما یکی از شرایط تبخال، دیابت، یک بیماری خود ایمنی مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید، واکنش های آلژیک جدی از هر نوع، را داشته باشید. همچنین شما باید، خطر واکنش آلرژیک به مواد کاشته را بپذیرید و قبول کنید.

کاشت گونه: شما یک نامزد خوب هستید اگر استخوان گونه تخت و یا گونه های ضعیف اولیه داشته باشید. شما کاندید مناسبی نیستید اگر شما پوست بیش از حد ضعیف داشته باشید که بهتر است با یک جراحی کشیدن، درمان شود. همچنین شما باید این خطر را که ایمپلنت می تواند آلوده شود، رد کردن جراحی توسط بدن، را بپذیرید و یک موقعیت غیر طبیعی که نیاز به عمل جراحی بیشتر دارد ، را تغییر دهید.

ایمپلنت چانه: شما یک کاندید خوب هستید اگر یک چانه ضعیف دارید و یا اگر چانه شما با بینی خود متعادل نیست. شما یک نامزد خوب نیستید اگر شما یک دندان نیش غیر طبیعی داشته باشید که نیاز به تجدید فک داشته باشد. همچنین شما باید قادر به پذیرش خطری که ایمپلت می تواند آلوده شود، رد شدن توسط بدن شما، و یک موقعیت غیر طبیعی که نیاز به عمل جراحی بیشتر دارد را داشته باشید.

کشیدن پیشانی / ابرو: شما یک نامزد خوب هستید اگر شما ابروی سنگین، چین و چروک عمیق روی پیشانی و خطوط اخم داشته باشید. شما کاندید مناسبی نیستید اگر تاس باشید. شما باید قادر به پذیرش خطر از دست دادن موهای خود در سرتاسر منطقه جراحی و امکان داشتن برخی از بی حسی ها در پیشانی و پوست سر خود را داشته باشید.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی): شما یک کاندید خوب هستید اگر شما دارای افتادگی پلک، یا پف دور چشم باشید. شما یک کاندید خوب نیستید اگر چرخه های تاریک، خط های ریز و یا پا کلاغی داشته باشید. همچنین شما باید قادر به پذیرش خطر نابینایی(خیلی نادر)، خشکی چشم، زخم قابل مشاهده و کشیدن پلک(که می تواند موجب سوزش چشم شود) باشید.

جراحی بینی (رینوپلاستی): شما یک کاندید خوب هستید اگر بینی بزرگ و یا کج دارای یک برآمدگی داشته باشید. شما یک نامزد خوب نیستید اگر دارای پوست ضخیم و یا دارای بازی های ورزشی تماسی باشید و شما باید قادر به پذیرش این نکته باشید که در ۱۵ تا ۲۰ درصد از موارد برای حصول نتایج بهتر نیاز به جراحی بیشتر است.

بالابردن چهره یا گردن: شما یک کاندید خوب هستید اگر دارای پوست و بافت نرم روی صورت و گردن و چین و چروک عمیق باشید. شما یک کاندید خوب نیستید اگر پوست شما الاستیک و انعطاف پذیر نیست و یا به طور قابل توجهی اضافه وزن دارید. شما همچنین باید بپذیرید که پیری پوست احتمال دارد و مایل به پذیرش خطر از دست دادن پوست، زخم، بی حسی، فلج ناقص صورت و یا تغییر در خط مو، باشید.

به یاد داشته باشبد که برخی از این روش ها برای همیشه انجام نمی شوند. آن ها روند طبیعی پیری رو متوقف می کنند. در مورد این که آیا سن شما مناسب برای جراحی است، فکر کنید. به عنوان مثال شما می توانید یک جراحی کشیدن صورت در سی ثانیه داشته باشید اما ممکن است تنها در پنج یا ده سال گذشته باشد. برخی از افراد در جراحی کشیدن صورت تاخیر دارند و به امید تنها یک یا دو روش هستند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است