آسیب های ناشی از نور آفتاب

آسیب های ناشی از نور آفتاب

اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

آسیب های ناشی از نور آفتاب


پیری پوست – چرا پیری پوست اتفاق می افتد و چگونه باید با آن مبارزه کرد؟

داشتن ظاهری بشاش و خوشایند تمایل اساسی بشر است. ما با تبلیغات گسترده ای برای محصولات مدعی برای کمک به سالم و جوان ماندن پوست، بمباران می شویم. چه چیز درست و چه چیز فریب است؟ در اینجا برخی از حقایق که ممکن است به شما کمک کنند تا شما روال مراقبت از پوست خود را بیشتر کنید، وجود دارند.

نگرانی های رایج

پیری پوست، چین و چروک ها در همه ما با افزایش سن گسترش می یابند؛ با این حال، نتایج چین و چروک شدن زیادی ناشی از آسیب های نور خورشید است، نه سن. افراد با پوست لطیف که زمان زیادی را در آفتاب سپری کرده اند، معمولاً پوستی دارند که بسیار بیشتر چروکیده و مورد ضربه و آسیب آب و هوا نسبت به افراد با پوست تیره می باشد. خوشبختانه، کرمهای ضد آفتاب مؤثر (SPF 15 یا بالاتر) در دسترس هستند، بنابراین مردم می توانند به یک زندگی فعال در فضای باز ادامه دهند، در حالی که بخشی از محافظت آنها از چین و چروک و پیری از اثرات ناشی از نور آفتاب است. اگر شما برای ظاهر جوان خود ارزش قائل هستید، هرگز به عمد حمام آفتاب نگیرید. از اتاقک های برنزه کننده دور بمانید. این اشعه های ماورای بنفش که آنها استفاده می کنند، به پوست آسیب می زند، هر چند این اپراتورها چیزی غیر از این به شما خواهند گفت.

کرم ضد چین و چروک- دانشمندان زمان بسیار زیادی تلاش کرده اند و هزینه زیادی صرف کرده اند تا یک ماده که گسترش چین و چروک را متوقف کند و پیری پوست را معکوس کند، را بیابند. تا کنون، بهترین درمان ها رتین-A (رنووا، ترتینوئین) و آلفا هیدروکسی اسیدها و همچنین درمان های طبیعی مانند Xtend-Life Skincare هستند.

A یک دارو است که می تواند توسط یک پزشک تجویز شود که چین و چروک های بسیار ریز و برخی از اثرات نور خورشید را معکوس خواهد کرد. رتین-A با خیال آسوده و به طور ایمن برای بیست سال گذشته استفاده شده است. عوارض جانبی طولانی مدت (بیش از بیست سال) ناشی از مصرف رتین-A هنوز شناخته شده نیست.


مرطوب کننده ها عمل می کنند؟

بله و خیر. برای اکثر مردم، این محصولات چرب کننده و صاف کننده موقت پوست است. پس از چند ساعت، پوست مانند قبل خواهد بود. مرطوب کننده ها مانع چین و چروک ها یا پیری پوست نمی شوند، مگر اینکه آنها حاوی کرم های ضد آفتاب باشند. مرطوب کننده های دارای هیدروکسی اسیدهای آلفا می توانند لک های ناشی از نور آفتاب و خطوط ریز را از بین ببرد و همچنین آکنه را بهبود بخشد.​


بهترین روش برای پاک کردن پوست شما چیست؟

استفاده از آب و صابون کمی ملایم، مانند داو یا بیسیس. اگر شما پوست خیلی خشک و حساس دارید و نمی توانید صابون را تحمل کنید، آب شما را به اندازه کافی تمیز می کند. اگر شما آرایش شدید می کنید، از یک کرم سرد استفاده کنید تا آن را برطرف کنید و سپس از آب استفاده کنید تا کرم سرد را برطرف کنید. برای اکثر افراد، نوع صابونی که استفاده می کنید تفاوت کمی ایجاد می کند. صابونی را پیدا کنید که پوست شما آن را تحمل کرده و شما آن را دوست دارید، سپس همیشه آن را ادامه دهید. به این ایده که “تمیز کردن عمیق” برای خلاص شدن از شر کثیفی و “ناخالصی های” پوست ضروری است، تأکید نکنید. این وسواسی ناشی از تبلیغات است. همین امر برای مواد ساینده، لایه بردارهای پوست و ماسک های زیبایی به کار می رود که پوست شما را “بازگردانده” و یا “تجدید” می کنند. همه این عوامل لایه های بیرونی مرده پوست را لایه برداری می کنند، که اگر سمت چپ به تنهایی باشد، به طور خود به خودی در چند روز لایه برداری می شود.


آیا آرایش باعث جوش زدن می شود؟

گاهی اوقات. آرایش چرب و سنگین (مانند آرایش پایه ای) می تواند باعث ایجاد دانه های سرسیاه و جوش ها یا تشدید آکنه در افراد مبتلا به آن شود. بیشتر، اما نه همه، آرایش بدون چربی سالم است و آکنه بدتر نمی شود. اگر این ماده شما را نگران می کند، لطفاً آن را با من در میان بگذارید. مهم نیست که چه آرایشی استفاده می کنید، به طور کامل آن را در شب با استفاده از مقدار زیادی آب و صابون پاک کنید.

مزایایی را می توان از ماسک های صورت انتظار داشت؟

مزایای واقعی اندکی وجود دارند، با این حال پوست صورت ها می توانند احساس لذت بخش و آرامش بخش داشته باشند. ماسک های صورت می توانند پوست را پاک و تمییز کرده و صاف برای چند دقیقه تا چند ساعت به نظر می رسد و احساس می شود. همانطور که ماسک خشک می شود، آن یک سفتی، احساس سوزن سوزن شدن ایجاد می کند که باعث می شود فکر کنیم که چیزی اتفاق می افتد. هیچ شواهد علمی برای حمایت از این ادعا که پوست صورت ها مانع از پیری پوست خواهد شد و یا تغییراتی که قبلاً اتفاق افتاده اند، برمی گردند.

آیا تمرینات صورت از چروک ها جلوگیری می کند؟

خیر، آنها جلوگیری نمی کنند. عکس این قضیه صادق است. حرکات صورت باعث چین و چروک ها می شوند. چین و چروک ها در واقع گسترده شده و گاهی اوقات در افرادی که ماهیچه های صورت آنها به دلیل سکته مغزی یا بیماری عصبی فلج شده است، ناپدید می شوند.

شما چه چیزی در مورد چین و چروک ها می توانید انجام دهید؟

یک رژیم جوان سازی پوست ترتینوئین، و هیدروکسی اسید آلفا را شروع کنید تا برخی از تغییرات پیری را معکوس کرده و سرعت روند پیری را آهسته کنید. برخی از پزشکان استفاده از کشیدن صورت، درم ابریژن (سایش پوست)، لایه بردارهای TCA، لیزر درمانی و یا تزریق کلاژن را برای صاف کردن چین و چروک استفاده می کنند. کشیدن پوست، درم ابریژن ها، و لیزر درمانی اعمال جراحی قابل توجهی هستند. آنها گران و دردناک بوده و نیاز به چند هفته برای بازیابی دارند. در حالی که گاهی اوقات اینها مقدار زیادی بهبود ایجاد می کنند، این مورد همیشگی نیست. ممکن است نتیجه ضعیف و یا زخم ایجاد شود. تزریقات کلاژن نیز می توانید استفاده شود، اگر چه به ندرت کلاژن می تواند باعث یک واکنش بسیار ناخوشایند موضعی شود. بهبود بدنبال تزریقات کلاژن تنها حدود شش ماه تا یک سال طول می کشد، کلاژن پس از آن تنزل یافته، و پوست به همان اندازه قبل چروکیده می شود.


خلاصه

اگر شما به جوان به نظر رسیدن خود اهمیت می دهید و می خواهید از چین و چروک پوست دور بمانید، خود را از آفتاب با قرار دادن کرم های ضد آفتاب هر روز صبح با SPF 15 یا بالاتر محافظت کنید. این امر به ویژه مهم است اگر شما پوست لطیف و روشنی دارید.

مواد آرایشی و بهداشتی یک روش ایمن به طور موقت برای نرم کردن پوست شما و پنهان لک ها و عیوب آن است. لوازم آرایشی و بهداشتی خود را ساده و معمول نگه دارید، و محصولات اندکی که با پوست شما سازگار هستند را به کار ببرید. هرگز درگیر عادت های استادانه با مواد پاک کننده، قابض، “پاکسازی عمیق،” کرم های شب، کشش دهنده های پوست، و غیره نشوید. به خاطر داشته باشید که تنها لوازم آرایشی آسیب ها را پنهان می کنند و آنها را بهبود نمی دهند.

یک رژیم جوان سازی پوست از ترتینوئین و آلفا هیدروکسی اسید را شروع کنید تا برخی از تغییرات پیری را برگردانید و سرعت روند پیری را آهسته کنید.

بیشتر بخوانیم: محافظت از پوست در مقابل آفتاب


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است