برنامه رژیمی

برنامه رژیمی ” بدنی برای زندگی “

فروردین ۱۶, ۱۳۹۶ نسخه تغذیه سالم نظرات

اگر پرفروش‌ترین کتاب ” بدنی برای زندگی – Body for Life ” را باز کنید، عکس‌های قبل و بعد افرادی را خواهید دید که از اضافه وزن به کاهش وزن رسیده‌اند.

بنیان‌گذاران این رژیم وعده می‌دهند اگر این رژیم غذایی را برای مدت زمان ۱۲ هفته انجام دهید، بهترین وضعیت بدنی که تاکنون داشته‌اید را مشاهده خواهید کرد؛ اما این کار نیازمند کار سخت با تمرین شدید روزانه است.

همچنین باید روزانه به جای خوردن ۳ وعده‌ی غذایی بزرگ خود را مکلف به خوردن ۶ وعده‌ی غذایی کوچک کنید که عمدتاً آن‌ها را پروتئین و کربوهیدرات‌های سالم تشکیل می‌دهد. این برنامه مبتنی بر ثابت نگه داشتن قند خون، افزایش انرژی و کمک به جلوگیری از خوردن مشروبات الکلی است که ناشی از گرسنه ماندن زیاد است.
فرضیه‌ی این رژیم که توسط بیل فیلیپس بنا نهاده شده مبتنی بر این مسئله است که اگر شما شاهد نتایج سریعی هستید باید به آن رژیم غذایی متوسل شده و روی ان کار کنید.


چه چیزی می‌توانید و چه چیزی نمی‌توانید بخورید؟

در هر وعده‌ی غذایی، شما باید به اندازه‌ی یک مشت پروتئین و یک مشت کربوهیدرات دریافت کنید. به طور کلی، این رژیم غذایی ۴۰ تا ۵۰% از هر یک را همراه با مقدار بسیار کمی چربی تجزیه می‌کند.

شما می‌توانید نان، ماکارونی، سیب‌زمینی، گوشت بدون چربی، میوه‌ها، سبزیجات و مقدار کمی از چربی‌های خاص را مصرف کنید. این رژیم شما را ملزم به خوردن حداقل دو وعده از سبزیجات و نوشیدن روزانه ۱۰ لیوان آب می‌کند.

یک بار در هفته، یک روز آزاد داشته باشید، زمانی که بتوانید هر چیزی که می‌خواهید را میل کنید. به جز روز آزاد، شما نمی‌توانید بیکن، برش‌های چرب گوشت گاو، هات‌داگ یا گوشت‌های سرخ شده را میل کنید. شما مجاز به خوردن مواد غذایی فرآوری شده یا شیرین مانند کوکی‌ها، کیک، آب‌نبات، برنج سفید، چیپس و نوشابه نیستید. برخی از چربی‌ها مانند کره، مایونز، روغن نارگیل و محصولات لبنی چرب نیز ممنوع هستند.

سطح تلاش: بالا

اگرچه ممکن است شما شاهد نتایج سریعی باشید، مفهوم بدنی برای زندگی به معنای تغییر سبک زندگی است. اگر شما نمی‌خواهید متعهد به گنجاندن ۶ وعده‌ی غذایی کوچک درون زندگی روزانه‌ی خود باشید. پیروی کردن از آن می‌تواند سخت باشد. تمرینات ورزشی شدید ۶ روز در هفته نیز می‌تواند برای بسیاری از افراد بیش از اندازه باشد.

محدودیت‌ها: آماده‌سازی وعده‌های غذایی بیشتر در یک روز نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری است، هرچند این وعده‌های غذایی می‌توانند شامل شیک‌ها یا مواد مغذی دو بار در روز باشند. این رژیم غذایی همچنین حاوی پروتئین بیشتری نسبت به آنچه به طور معمول توصیه می‌شود است.

پخت‌وپز و خرید: این رژیم شامل دستور پخت غذا، برنامه‌های نمونه‌ی غذایی و لیست خرید می‌باشد.

غذاهای بسته بندی شده یا آماده: این برنامه استفاده از پودرها، شیک‌ها، مکمل‌ها و میل‌های مغذی که در وب‌سایت بدنی برای زندگی فروخته می‌شود را توصیه می‌کند اما اجباری برای خرید آن‌ها وجود ندارد.

جلسات حضوری: خیر

ورزش: ۶ بار در هفته تمرینات ورزشی داشته باشید: ۴۵ دقیقه تمرینات مرتبط با وزن برای ۳ روز در هفته و ۲۰ دقیقه تمرینات قلبی با شدت بالا برای ۳ روز در هفته.


آیا اعمال محدودیت‌ها یا اولویت‌های رژیم غذایی مجاز است؟

گیاه‌خواران: منابع گیاهی پروتئین، مانند لوبیا اغلب شامل کربوهیدرات است. باید اطمینان حاصل کنید که قوانین برنامه در مورد کربوهیدرات‌ها پابرجا باقی می‌ماند. پیروی از این رژیم غذایی برای گیاه‌خواران دشوار است.

رژیم غذایی کم‌چرب: در این رژیم غذایی چربی بسیار کمی وجود دارد مگر اینکه بخواهید در روز آزاد چربی بیشتری مصرف کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است