آجیل

ویتامین ها و موادمعدنی موجود در مغزهای آجیل

فروردین ۱۷, ۱۳۹۶ الهام آقایی تغذیه سالم نظرات

براساس آکادمی تغذیه و دیابت در ایالات متحده، استفاده از مغزهای آجیل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم می تواند دارای فواید زیادی برای سلامتی باشد. همچنین طبق سازمان غذا و داروی ایالات متحده، ۴۲ گرم از بادام، فندق، بادام زمینی و گردو هر کدام حاوی ۴ گرم از چربی اشباع شده بوده که ممکن است مصرف این مغزهای آجیل در کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی موثر باشد. این مغزها همچنین دارای ویتامین ها و موادمعدنی مفیدی برای افزایش سلامت عمومی بدن است.


بادام

براساس آکادمی تغذیه و دیابت در ایالات متحده، بادام منبعی غنی از ویتامین E، منیزیم، کلسیم و فولات است. ویتامین E آنتی اکسیدانی معروف برای محافظت از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد است. این ویتامین همچنین نقش مهمی در حفظ قدرت سیستم ایمنی در برابر ویروس ها و باکتری ها دارد. منیزیم برای عملکرد بدن، حفظ فشارخون طبیعی، استحکام استخوان ها و ضربان قلب منظم و ثابت ضروری است. کلسیم نیز به حفظ سلامت استخوان ها کمک می کند، درحالیکه فولات در کمک به جلوگیری از بروز کم خونی و نقایص زمان تولد نقش دارد.


فندق

فندق ها غنی از چربی های تک اشباع نشده می باشند. فندق همانند بادام، منبع خوبی از ویتامین E به حساب می آید، همچنین حاوی مس و منگنز است. مس برای کمک به بدن در جهت تشکیل سلول های قرمز خون و حفظ عروق خونی، اعصاب، استخوان ها و عملکرد درست سیستم ایمنی با آهن تعامل دارد. منگنز نیز برای جلوگیری و درمان پوکی استخوان، کم خونی و سندرم پیش از قاعدگی مفید است.


بادام زمینی

بادام زمینی نیز همانند فندق، منبعی عالی از منگنز به حساب می آید. همچنین مقدار کمی سدیم و کلسترول داشته و حاوی نیاسین یا ویتامین B3 برای کمک به عملکرد درست سیستم گوارش، پوست و اعصاب است. نیاسین همچنین نقش مهمی در تبدیل غذا به انرژی دارد.


گردو

گردو دارای فواید سلامتی بسیاری بوده و محتوی موادآنتی اکسیدانی است. گردو منبعی عالی از آلفا لینولنیک اسید (ALA) محسوب می شود که فرمی از اسیدهای چرب امگا ۳ در منابع گیاهی است. ALA همچنین به کاهش التهاب و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مزمنی مانند بیماری قلبی و آرتریت کمک می کند و برای مغز و رشد و نمو سالم اهمیت دارد.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است