ورزش های تقویتی و کششی دوران بارداری

ورزش های تقویتی و کششی دوران بارداری

فروردین ۷, ۱۳۹۶ نسخه بارداری نظرات

ورزش های تقویتی و کششی دوران بارداری / ورزش هایی که عضلات شما را تقویت می کند در بارداری نیاز است و بهتر می تواند تولد و زایمان را کنترل کنند.

ورزش هایی که نشان داده می شود گاهی اوقات حرکات عملکردی هم نام دارد چون قدرت عضلات شما را بالا می برد، منظور عضلاتی که هر روز از آن ها استفاده می کنید در کارهایی مثل پیاده روی، بالا رفتن، نشستن و ایستادن.

گرم کردن

راه بروید، بازوها را بر روی پشت قرار دهید. برای ۳ تا ۵ دقیقه ادامه دهید تا وقتی که عضلات شما گرم شود.

خم شدن به طرفین

چپ : این ورزش ( و همین طور فرم راست آن) شکم را تقویت می کند و عضلات ران را هم قوی می کند. دست ها را روی لگن بگذارید.  یک پا را خارج تر گذاشته، و روز زانو خم شوید. پای دیگر را راست نگه دارید. به وضعیت اولیه برگردید. ۱۰ بار این کار را برای هر پا تکرار کنید.

تقویت عضله ی دو سر

عضله ی دو سر عضله ی مهمی برای حمل کردن و برداشتن و بالا رفتن است. شما می توانید از وزنه های ۱ تا ۲  کیلوگرمی برای این ورزش استفاده کنید، البته اگر تمرینات منظمی داشته باشید. راست بایستید و زانو ها را کمی خم کنید، پشتتان راست باشد و بازو ها در طرفین باشد. نفس بکشید، در ادامه بازدم انجام دهید وقتی که یک آرنج خم می شود، دست را  تا سطح شانه بالا بیاورید. اگر متوجه شدید، کلا ۶۰ بار این کار را تکرار کنید.

حالت پل

حالت پل

این ورزش بر روی باسن، همسترینگ ها و بخش داخلی ران کار می کند و بخش تحتانی بدن شما را تقویت می کند. به پشت دراز بکشید در حالی که پاهای شما صاف هستند و زانو ها را کمی از هم باز کنید. لگن  را بالا ببرید ( این کار به کمر شما فشار می آورد و در ۳ ماهه ی دوم و سوم بارداری بی خطر است). دست ها را بر روی کف زمین قرار داده و بازو ها را صاف و کشیده بگذارید. به آرامی زانوها را به هم نزدیک کنید وقتی که باسن جدا می شود. زانو ها را ۱۰ بار باز و بسته کنید. به آرامی لگن را پائین بیاورید و به چپ بچرخید تا این تمرین تمام شود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است