تنقلات هوشمندانه

تنقلات هوشمندانه

اسفند ۱۷, ۱۳۹۵ نسخه ورزش و سلامت نظرات

درست کردن یک غذای ساده و در دسترس، مرتبط با نحوه‌ی تغییر عادات خوردن تنقلات توسط شما است. ما اغلب اوقات تنقلات بیشتر و بیشتری می‌خوریم زیرا درست کردن آن راحت است، پیش یا پس از وعده‌های غذایی یا گاهی اوقات به جای وعده‌های غذایی آن را می‌خوریم. ما در تمام طول روز تنقلات می‌خوریم و خیلی زود این کار تبدیل به یک عادت می‌شود. با اعمال چند تغییر هوشمندانه می‌توانیم این رفتار را تغییر دهیم. برای استفاده از تنقلات هوشمندانه :

تنقلات غنی از پروتئین را میل کنید.

تنقلات سریع با میزان زیادی قند به شما یک جهش انرژی فوری می‌دهند اما این میزان انرژی دوامی نداشته و شما در یک ساعت بعدی احساس بدی پیدا کرده و مجدداً گرسنه می‌شوید. تنقلاتی که دارای میزان زیادی پروتئین هستند (نوارهای پروتئین، آجیل و ماست) گرسنگی شما را برای مدت طولانی‌تری برطرف کرده و سطوح قند خون شما را افزایش نمی‌دهد. آن‌ها به شما برای مدت طولانی‌تری احساس سیری می‌دهند و برای تمام طول روز شما را در خلق و خوی بهتری نگه می‌دارند.

هیچ گاه در خانه تنقلات نگه ندارید.

اگر می‌خواهید یک بسته چیپس بخورید باید از منزل بیرون بروید و مقداری خرید کنید. با سخت کردن خرید تنقلات، شما زحمت نمی‌کشید و یک میان وعده‌ی سالم را مصرف می‌کنید یا اینکه اصلاً میان وعده و تنقلات نمی‌خورید.

وقتی که نوبت به خریدن تنقلات رسید، هیچ گاه بسته‌های حجیم و بزرگ نخرید. ممکن است تصور کنید که خوردن یک بسته‌ی کامل شکلات برای شما یک سال طول می‌کشد، بله اگر هر لحظه و پس از آن یک عدد بخورید تصور شما درست است، اما در نهایت اقرار می‌کنید که در عرض یک هفته به انتهای بسته رسیده‌اید. اگر دلتان شکلات می‌خواهد فقط یک عدد بخرید.

خودتان تنقلات درست کنید.

اگر شما در طول روز تنقلات مصرف می‌کنید و نیاز دارید که حتماً میزانی از تنقلات را در دسترستان داشته باشید، یک ظرف تنقلات سالم را درست کرده و در یخچال فضایی را به آن‌ها اختصاص دهید. ظرف تنقلات خود را با میوه‌های شسته و آماده برای خوردن و آجیل خام پر کرده و ظروف کوچکی را با میله‌های پروتئین خانگی و ۸oz ماست یونانی ساده در یخچال داشته باشید. اگر در منزلتان تنقلات بهتری را درست می‌کنید، میان وعده‌های شما بهتر خواهد بود. با وجود اینکه این روزها بیشتر سوپر مارکت ها پیشنهاد تنقلات آماده‌ی سالم و کم چرب را به شما می‌دهند، هیچ کسی بیشتر از خودتان مراقب سلامتی شما نیست و در واقع آن‌ها بنا بر ماهیت خود کار مفیدی را برای شما انجام نمی‌دهند و شما را با چیزهایی تقویت می‌کنند که در واقعیت نسبت به چیزهایی که خودتان درست می‌کنید، به رایتان بدتر است، در حالیکه هزینه‌ی کمتری هم صرف آن‌ها می‌شود.

کمیت را همانند کیفیت کنترل کنید.

خوردن تنقلات کار غلطی نیست، این مسئله تنها وقتی اشتباه است که بیش از حد مصرف شده و نادرست و بی رویه استفاده شود. ما خوردن را راحت می‌کنیم تا احساس بهتری داشته باشیم اما ما فقط وقتی می‌خوریم، احساس بهتری داریم که این مسئله منجر به این می‌شود که از اولین ساعتی که از خواب بیدار می‌شویم چیزی را بجویم. اگر تعداد مشخصی تنقلات را برای خود تعیین کنید، می‌توانید به طور منطقی اجازه‌ی خوردن آن‌ها را به خودتان بدهید.

هوشیارانه تنقلات بخورید.

بسیاری از ما بدون فکر و توجه تنقلات می‌خوریم. وقتی در حال کار کردن هستیم، در هنگام مشاهده‌ی فیلم یا در طول یک بازی، تنقلات می‌خوریم. ما حقیقتاً به آنچه که می‌خوریم یا به مقداری که می‌خوریم توجهی نمی‌کنیم. از آنجایی که خوردن تنقلات بسیار ساده است، خوردن مقادیر زیادی از ان راحت بوده و از دست دادن سیگنال‌های کامل بسیار ساده است زیرا ذهن ما در جای دیگری است. زمانی که پشت میز نشسته و با کارد و چنگال مانند موجودات هوشمند یک وعده‌ی غذایی را میل می‌کنید، آنچه که درون بشقاب وجود دارد را می‌خوریم، میزان غذایی که می‌خوریم را می‌دانیم و حداقل اینکه نسبت به این مسئله نیمه آگاه هستیم.

وقتی که تنقلات می‌خوریم، شروع به خوردن بسته‌های فراوانی از تنقلات کرده و حتی در مورد آن هیچ تصور و ادراکی نداریم، سپس زمان اندکی پس از آن مقدار بیشتری را می‌خواهیم زیرا هیچ محدودیت مشخصی برای خوردن وجود ندارد. اگر شما تنقلات می‌خورید، به دور از هر آنچه که می‌خورید قرار بگیرید و در نظر داشته باشید که فقط چیزی را برای خوردن صرف کرده‌اید و تفاوت ایجاد شده را ملاحظه خواهید نمود. بسیاری از چیزهایی که اغلب وقتی آشکار می‌شوند که ما به آن‌ها توجه می‌کنیم.


ترجمه شده از وبسایت: www.neilarey.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است