تمرکز و حافظه

موادغذایی برای بهبود حافظه و تمرکز

بهمن ۲۳, ۱۳۹۵ الهام آقایی سلامت روان نظرات

پیروی از یک رژیم غذایی درست می تواند برای محافظت از عملکرد شناختی موثر باشد. برخی از موادغذایی می توانند به سلامت مغز، بهبود حافظه، سطوح تمرکز و کاهش خطر ابتلا به بیماری های دژنراتیو از جمله آلزایمر کمک کنند.


افزایش سلامت مغز با ویتامین B12

براساس مرکز پزشکی دانشگاه راش در ایالات متحده، کمبود ویتامین B12 در برخی موارد می تواند باعث بروز مشکلات حافظه شود. بنابراین مصرف موادغذایی حاوی این ویتامین در حفظ سلامت مغز، تقویت حافظه و تمرکز موثر است. براساس مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، دریافت حداقل ۲.۴ میکروگرم ویتامین B12 در روز توصیه می شود. موادغذایی حاوی این ویتامین محلول در آب شامل فرآورده های فرعی گوشت، گوشت، مرغ، تخم مرغ، شیر، فرآورده های لبنی و غلات صبحانه غنی شده است.


ویتامین E و محافظت از حافظه

در صورتیکه قصد افزایش حافظه و تمرکز را دارید، اضافه کردن ویتامین E بیشتر به رژیم غذایی می تواند مفید باشد. این ماده مغذی یک آنتی اکسیدان قوی بوده که از سلول های عصبی در مغز محافظت می کند. بنابراین بهتر است روزانه از موادغذایی مانند روغن سبزیجات، بادام، بادام زمینی، اسفناج، هویج و آووکادو استفاده کنید.


چربی های مفید برای سلامت عصبی

چربی های سالم نقش مهمی در حفظ عملکرد مغز دارند. اسیدهای چرب امگا ۳ جزو چربی های ضروری بوده که نقشی کلیدی در سلامت قلب، مغز و مفاصل دارد. براساس دانشگاه هاروارد، مصرف موادغذایی سرشار از چربی های سالم از جمله روغن سبزیجات، ماهی، گردو و سایر مغزهای آجیل، دانه بذر کتان و سبزیجات برگ سبز توصیه می شود.


توت ها سرشار از آنتی اکسیدان ها

براساس مطالعه ای در انجمن شیمی امریکایی در بوستون، مصرف توت ها ممکن است به جلوگیری از فقدان حافظه مرتبط با سن و افول ذهنی کمک کند. توت فرنگی و بلوبری ممکن است در کمک به دفع پروتئین های سمی موثر باشند، به طوریکه تجمع این پروتئین ها باعث آسیب عصبی در مغز می شود. همچنین در صورت عدم رسیدگی، این سموم منجر به بیماری های دژنراتیو مغزی خواهند شد.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است