اضطراب

مواد مغذی مفید برای اضطراب

بهمن ۲۳, ۱۳۹۵ الهام آقایی سلامت روان نظرات

بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار اضطراب می شوند. براسس انستیتوی ملی سلامت روانی در ایالات متحده امریکا، تقریبا ۴۰ میلیون نفر از مردم امریکا از اختلالات اضطراب رنج می برند. برخی از ویتامین ها ممکن است به تسکین برخی از علائم مرتبط با اضطراب کمک کنند.


ویتامین های B

ویتامین های B برای سیستم عصبی مهم است. ویتامین B1 یا تیامین می تواند به تقویت خلق و خو و حافظه کمک کند. ویتامین B3 یا نیاسین می تواند باعث تولید سروتونین شود که این انتقال دهنده ی عصبی در کمک به افزایش ذهن پایدار و متعادل موثر است. ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک با ایجاد یک ماده شیمایی طبیعی می تواند منجر به تولید انتقال دهنده های عصبی شود. ویتامین B6 یا پیریدوکسین نیز معروف به ویتامین کاهنده ی اضطراب است. ویتامین B9 یا اسیدفولیک به تعادل انتقال دهنده های عصبی کمک می کند. کمبود ویتامین B12 نیز ممکن است منجر به احساس اضطراب و استرس شود. همچنین یک ویتامین B کمپلکس خوب بهتر است شامل تمام ویتامین های ضروری گروه B باشد.


ویتامین C

ویتامین C می تواند برای عملکرد درست غدد آدرنال و شیمی مغز مفید باشد. این ویتامین در دوز بالا تاثیر آرامش بخشی داشته که در کاهش اضطراب موثر است. مصرف کنندگان ویتامین C در صورتیکه از ترکیبی حاوی بیوفلاونوئید استفاده کنند، کاهش اضطراب را تجربه خواهند کرد. ویتامین C همچنین آنتی اکسیدانی بوده که در حفظ عملکرد سیستم عصبی مفید است.


کلسیم و منیزیم

موادمعدنی از جمله کلسیم و منیزیم با آرامش سیستم عصبی ممکن است در کمک به جلوگیری از تنش های عصبی موثر باشد. کلسیم یک آرام بخش طبیعی است، درحالیکه منیزیم به تسکین اضطراب، تنش و نگرانی کمک می کند. مصرف این ترکیب در زمان خواب توصیه می شود.


سایر مکمل های

سایر مکمل ها نیز می توانند در تسکین اضطراب موثر باشند. از مکمل های مفید می توان به روی (کمک به آرامش اعصاب)، اسیدهای آمینه (افزایش عملکرد انتقال دهنده های عصبی) و ویتامین A (حاوی آنتی اکسیدان هایی برای کمک به کاهش اضطراب) اشاره کرد. امگا ۳ نیز می تواند با حفظ انعطاف پذیری غشاهای سلولی، تنظیم جریان هورمون ها و سایر پیام رسان های شیمایی موثر بر خلق و خو، به کاهش اضطراب کمک کند.


هشدار

در صورتیکه از اضطراب رنج می برید حتما در مورد علائم آن با پزشک خود صحبت کنید، زیرا می توانند نشانه ای از سایر اختلالات و بیماری ها باشند. همچنین در صورت مصرف برخی از داروها برای اختلال اضطراب، در جهت استفاده از ویتامین ها با پزشک خود مشورت کنید.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است