آیا تست بارداری در حین مصرف قرص نتیجه می دهد؟

آیا تست بارداری در حین مصرف قرص نتیجه می دهد؟

بهمن ۲۲, ۱۳۹۵ نسخه اقدام به بارداری نظرات (1)

آیا تست بارداری در حین مصرف قرص نتیجه می دهد؟ بله

هیچ روش ضد بارداری ۱۰۰ درصد موثر نمی باشد، پس همیشه توصیه می شود که اگر فکر می کنید باردار هستید، تست باداری انجام دهید ( بدون توجه به نوع روش ضد بارداری که به کار می رود و یا قبلا استفاده شده است).

روش های هورمونی ضد بارداری، مثلا قرص های ضد بارداری، مواد ضد بارداری کاشتنی و یا تزریقی شامل هورمون های استروژنی و یا پروژسترونی می باشند. این داروها از راه تغییر تعادل هورمونی عمل می کنند.

در حالی که این هورمون ها بر روی نتیجه ی تست بارداری اثری ندارند،  به این علت که برای اندازه گیری حامله بودن و یا نبودن استفاده نمی شوند.

تست بارداری چگونه عمل می کند

تست بارداری تنها به وجود هورمون گنادوتروپین جفتی واکنش می دهد. در حالی که اگر شما باردار هستید،  این هورمون ها در ادرار و یا خون شامل تا روز ۱۳ تا ۱۶ پس از تخمک گذاری وجود نخواهند داشت.

آزمون های ادراری نیازمند سطح مشخصی از HCG است، برای این که نتیجه ی این تست ها مثبت شود. آزمون های خونی حساس تر هستند، به علت آن که آن ها مقادیر کم این هورمون  را هم شناسایی می کنند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظرات شما 1
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷

با سلام و عرض خسته نباشید. همسر بنده دقیقا ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی "بدون عمل دخول" قرص LD مصرف کرد، همچنین ۵ روز بعد از نزدیکی جواب بارداری از طریق بیبی چک مثبت بود. آیا ممکن است مصرف قرص LD دلیل مثبت بودتون نتیجه باشد؟ ممکن است اشتباهی در نتیجه ی تست رخ داده باشد؟ چه موقع میتوانیم از طریق آزمایشگاه نتیجه ی قطعی را دریافت کنیم؟ امکان بارداری چقدر است؟ لطفا پاسخ دهید. با تشکر.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است