خستگی در دوران بارداری

خستگی در دوران بارداری

بهمن ۲۰, ۱۳۹۵ نسخه بارداری نظرات

خستگی در دوران بارداری


آیا احساس خستگی در بارداری طبیعی است؟

بله، طبیعی است که یک خانم باردار در طول بارداری خود احساس خستگی داشته باشد، بویژه در ۱۲ هفته ی ابتدایی.

تغییرات هورمونی در این زمان باعث می شود تا شما خسته و عصبی شوید. تنها راه حل برای آن استراحت  فراوان می باشد. در ادامه ی بارداری با افزایش وزن، خستگی شما هم بیشتر می شود. مطمئن باشید که به مقدار کافی استراحت می کنید و وقتی که شکم شما بزرگ تر می شود، خواب شبانه برای شما دشوار تر می شود.

احساس خستگی نمی تواند برای شما و یا کودکتان مضر باشد ولی باعث می شود تا شما احساس سختی در کارها را تجربه کنید، بویژه در اوایل روزهایی  که شما در مورد بارداری خود می خواهید به اطرافیان مطلبی بگوئید.

برخی از زنان در طول بارداری خود دچار کابوس هایی در مورد زایمان و تولد کودک می شوند که این حالت ها طبیعی است.

در مورد این مشکل با همسر خود صحبت کنید. به یاد داشته باشید، که به هر موضوعی که شما فکر می کنید و یا خواب می بینید الزاما رخ نخواهد دارد. استراحت و تکنیک های آرام سازی و نفس کشیدن می تواند برای کاهش اضطراب شما مفید باشد.

طوری استراحت کنید که برایتان راحت تر باشد. پس، از حدود ۱۶ هفته دراز کشیدن به پشت برای شما ناراحت کننده خواهد بود.

به نظر می رسد که خوابیدن به پهلو برایتان بهتر باشد. می توانید تمرین کنید تا از بالشت استفاده کنید و آن را بین زانوها قرار دهید.

سعی کنید قبل از این که به تخت خواب بروید، کمی خود را ریلکس کنید. ورزش ممکن است باعث شود تا شما کمتر احساس خستگی داشته باشید.

گاهی اوقات بی خوابی اگر همراه با سایر علائم باشد، می تواند نشانه ای از افسردگی باشد. اگر شما یکی از علائم افسردگی را دارید، مثل کاهش لذت و علافه، با پزشک و یا همسر خود صحبت کنید. برخی درمان ها در این زمینه می تواند به شما کمک کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است