روش های مختلف برای زیبایی پوست در حال پیری

تیر ۲۸, ۱۳۹۵ علی ترابی مقالات نظرات

روش های مختلف برای زیبایی پوست در حال پیریعوامل بسیاری روی نحوه پیر شدن پوست شما می گذارند مانند ژن ها ،عادات روزانه و محیط . بهترین استراتژی در هر سنی پیشگیری است. اما نکته مهم این است که با دانستن روش های مختلف برای زیبایی پوست در حال پیری می توان تا حد زیادی به شادابی و کیفیت پوست افزود.

چگونه به زیبایی پوست در حال پیری توجه کنیم؟

داشتن پوست سالم آسان است ، باید از آن در برابر نور خورشید محافظت کنید .

حمام آفتاب نگیرید و به سالن های برنزه کردن نروید .

ساعاتی در معرض آفتاب بودن خود را محدود کنید ، مخصوصا از ۱۰ تا۱۴

لباس های محافظت کننده بپوشید . مانند کلاه با لبه ۲ اینچ ، پیراهن های آستین بلند و عینک های آفتابی دارای لنزهای UV ۴۰۰

پیش از خروج از خانه کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا به محافظت از پوست تان در برابر نور خورشید کمک کند . به یاد داشته باشید که هر دو ساعت کرم ضد آفتاب خود را تجدید کنید . اگر در حال عرق کردن و آشنا هستید در مدت زمان کوتاه تری از کرم ضدآفتاب دوباره روی صورت تان استفاده کنید . همیشه از محصولاتی که

پوست خود را بررسی کنید که علائمی از سرطان پوست در آن نباشد . اگر تغییراتی مشاهده کردید که نگرانتان می خوانند با پزشک خود تماس بگیرید . آکادمی پوست شناسی آمریکا پیشنهاد می کنند که سالانه پوست توسط متخصص پوست به عنوان بخشی از معاینه فیزیکی منظم انجام شود .

اگر پوست خشکی دارید ، از دستگاه بخور در منزل استفاده کنید . کمتر با صابون حمام کنید و از شامپو بدن مرطوب کننده استفاده کنید . از لوسیون رطوبت دهی پوست استفاده کرده و در صورت تداوم علائم به پزشک مراجعه کنید .

روش های درمانی برای پیری پوست

برای علائم زودرس پیری پوست روش های درمانی که از رتینوئید ها ، ویتامین c و آلفا هیدروکسی اسیدها بهره می برند ، کافی خواهند بود .

لایه بردار های پوستی شیمیایی ، درمابراسیون، یا بازسازی سطح لیزر روش برای آسیب های متوسط تا حاد حاصل از نور خورشید روی صورت هستند . خطوط عمیق تر صورت با سم بوتولینوم یا فیلرها ، شامل تزریق هیالورونیک اسید ، چربی بدن خود فرد و ایمپلنت هایgore-tex.

برخی افراد جراحی را ترجیح می دهند ، همانند کشیدن پوست صورت ، کشیدن ابرو، جراحی زیبایی پلک ها . این که کدام یک از این روشها و به چه میزان انجام می دهید یک انتخاب شخصی است . اگر به آن فکر میکنید با یک جراح درباره اهداف ، انتخابها ، هزینه ها ، خطرات و منافع آن مشورت کنید .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است