برداشتن مو با لیزر و فواید آن

جولای 18, 2016 علی ترابی اخبار سلامتی نظرات

اگر از اصلاح کردن، برداشتن با موچین یا وکس کردن موهای زاید خود راضی نیستید، لیزر کردن موها و برداشتن مو با لیزر انتخابی قابل توجه است. لیزر کردن موها یکی از معمولترین روش‌های زیبایی در آمریکا است. نور شدید را به فولیکول موها می‌تابانند. رنگدانه فولیکول رنگ را جذب کرده، و باعث تخریب آنها می‌شود.

فواید برداشتن مو با لیزر

لیزرها در برداشت موهای زاید صورت، پا ،بازو، زیربغل، خط بیکینی و سایر نواحی کاربرد دارد. فواید لیزر کردن موها شامل؛

دقت: لیزرها بصورت انتخابی موهای تیره و ضخیم را مورد هدف قرار می‌دهند و موهای اطراف را بدون آسیب باقی میگذارند.

سرعت: هر پالس لیزر کسری از ثانیه زمان برده و می‌تواند در همان زمان تعداد زیادی مو را درمان کند. لیزر در هر ثانیه می‌تواند حداکثر ۴\۱ مساحت را درمان کند. مساحت‌های کوچکتر مثل بالای لب، در کمتر از یک دقیقه و نواحی وسیع تر مثل کمر یا پاها حدود یک ساعت طول خواهند کشید.

پیش‌بینی: موهای اکثر بیماران پس از یک تا هفت جلسه شروع به ریزش دایم می‌کنند.


بیشتر بخوانید: تقویت مو به کمک لیزر درمانی


چگونه برای لیزر کردن موها آماده شویم؟

لیزر کردن چیزی بیشتر از حذف کردن موهای زاید است. این عمل روندی پزشکی است که برای اجرا نیازمند گذراندن دوره بوده و احتمال بروز خطراتی را به همراه دارد. پیش از انجام لیزر درمانی موها، می‌بایست کاملا مدارک پزشک یا تکنسین اجرا کننده را بررسی کنید.

اگر به لیزر کردن دایمی موها فکر می‌کنید باید برداشتن با موچین یا پکس را کنار بگذارید.علت این است که لیزر ریشه موها را هدف قرار می‌دهد. و با استفاده از روش‌های مذکور ریشه موها برداشته می‌شوند. همچنین شش هفته قبل و بعد از درمان باید از قرارگیری در معرض نور خورشید خودداری کنید. نور خورشید تاثیر درمانی لیزر را کاهش داده، و به احتمال زیاد معضلاتی را پس از درمان بوجود می‌آورد.


حتما بخوانید: حذف مو های زائد با لیزر


در طول درمان چه انتظاراتی داشته باشیم؟

پیش از شروع درمان موهای مورد نظر تا چند میلیمتر بالای سطح پوست کوتاه می‌شوند. دستگاه لیزر نسبت به رنگ پوست و مو، ضخامت و محل رویش موها تنظیم می‌شود. بسته به منشا تولید نور یا لیزر، شما و تکنسین نیازمند استفاده از محافظ‌های چشم خواهید بود.

همچنین نگهداری از لایه‌های بیرونی پوست با استفاده از ژل سرد یا دستگاه خنک‌کننده واجب است. این عمل به نفوذ لیزر به پوست کمک می‌کند، سپس تکنسین پالسی از نور را روی محدوده درمان می‌تاباند. و برای چندین دقیقه برای اطمینان از بهترین تنظیمات و عدم بروز واکنش‌های آلرژیک محل را بررسی می‌کند. پس از اتمام جلسه‌ درمانی بسته‌های یخ، کرم یا لوسیون ضدالتهاب یا آب یخ برای کاهش هرگونه ناراحتی به شما داده می‌شود.جلسه بعدی ۴ تا ۶ هفته بعد خواهد بود. درمان تا زمان متوقف شدن رشد موها ادامه می‌یابد.

برداشتن مو با لیزر

دوره نقاهت و خطرات

در طی یک یا دو روز بعد، ناحیه مورد درمان بصورت آفتاب سوختگی به نظر می‌آید. کمپرس سرد مرطوب‌کننده‌ها مفید هستند. اگر ناحیه مورد درمان صورتتان باشد، یک روز بعد می‌توانید آرایش کنید مگر اینکه پوستتان تاول زده باشد. در طول یک ماه آینده، موهای لیزر شده می‌ریزند. در طی این ماه از کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از بروز تغییر رنگ موقت پوست ناحیه لیزر شده استفاده کنید. تاول‌ها هرچند کمتر اتفاق می‌افتنداما احتمال بروزشان در افرادی با رنگ چهره تیره‌تر بیشتر است. سایر عوارض جانبی محتمل تورم، قرمزی و باقی ماندن جای زخم هستند. اسکار و تغییر رنگ‌های ماندگار پوست نادر هستند.


درباره لیپولیز لیزری بیشتر بخوانید


هزینه برداشتن مو با لیزر

با استناد به جامعه جراحان پلاستیک آمریکا، هزینه متوسط لیزر کردن موها جلسه‌ای ۲۳۵ دلار است. این هزینه با توجه به عوامل زیر بسیار متغیر است؛

  • وسعت ناحیه مورد درمان و زمان لازم برای انجام درمان
  • تعداد درمانهای مورد نیاز
  • انجام روند درمانی توسط پزشک یا شخص دیگری باشد
  • منطقه‌ای از کشور که درمان در آن انجام می‌شود.
  • برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه درمان خود مشاوره کنید.
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است