چگونه مژه‌ای بلند داشته باشیم؟

جولای 18, 2016 علی ترابی مقالات نظرات

زمانیکه مبتلایان به آب‌سیاه استفاده از قطره چشمی لومیگان را ۸ سال پیش آغاز کردند، کسی از فواید حاشیه‌ای آن اطلاع نداشت. مژه های بلند تر، شاداب‌تر و تیره‌تر. سرانجام تولیدکننده‌های دارو به نام شرکت Allergan آن را تا مرحله آزمایشات بالینی تسریع کردند.( این بار برای کم پشتی و مژه‌های در حال رشد) دوباره بسته‌بندی شده، نام دخترانه لتیس روی آن گذاشته شد و قه عنوان معجزه رشد مژه‌ها به فروش رسید. هم‌اکنون با پشتیبانی FDAبه داروخانه نزدیک شما هم راه یافته است.


حتما بخوانید: ١٠ علامتی که نشان می دهد به همسرتان توجه نمی کنید


این اولین باری نیست که داروهای بیماری‌های جدی برای درآمدهای غافلگیرکننده سازگار شده‌اند. برخی از داروهای بسیار مشهور در حال حاضر، کشفیاتی اتفاقی بود‌ه‌اند، بوتاکس برا ی مقاصد زیبایی( که در شرکت آلرگان هم تولید می‌شود) اولین بار توسط متخصصین چشم پزشکی برای سرکوب اپاسم پلک استفاده شد. ماینوکسیدیل بعنوان علاج فشار خون شروع به کار کرد. Viagra محصولی برای درمان فشارخون بود. لتیس ، به جای کمک کردن به شما در بازیابی فردی با پوست هموار، آنچه که ژنهای شما پیش از تولدتان برای آن برنامه ریزی شده اند را تغییر می‌دهد، به گونه‌ای که انگار چیزی در تمام این مدت گم شده باشد. همانطور که ویکتوریا پیتس تیلور ، دکتری جامعه شناسی، می‌گوید: مرز میان درمان و زیبایی را از بین می‌برد. روند امروزه داشتن دارو در کیف لوازم آرایشی، کنار رژلب و موچین است.

تحریک کنندگی مژه ها

توجه دایم ما به مژه های بلند دارای علت است. مایکل کانینگ‌هام، روانشناسی که درباره جذابیت فیزیکی مطالعه می‌کند، میگوید: علت اول به زیست‌شناسی تکاملی برمیگردد. در کنار زیبایی‌بخش بودن، چشمان بزرگ با مژه‌های بلند و برگشته که آنها را فریبنده‌تر می‌کنند، بعنوان نشان جوانی شناخته می‌شوند. همینطور، جوانی نشان از سلامت و باروری بوده و ضامن توارث ژن‌ها به نسل آینده خواهد بود. بنابراین ناخودآگاه مردها توسط مژه‌های بلند اغوا شده و زنان به مشتاق کردن آنها ادامه می‌دهند. برای من برخلاف مژه‌های اصلی خودم، هرگز برای استفاده از محرکهای رشدی مثل Revita lash یا Takita حرکتی نکرده‌ام. پروتزهای سینه مرا به یاد مو و مژه‌های مصنوعی تولیدی انسانها می‌اندازد. کمی غیرعادی و سخت هستند. هنوزرهم به دلیل وجود داروهایی که نیازمند بررسی هستند(۲۴۰ دلار برای دوره مصرف دوماهه)، استفاده نکردن از آن ها به علت احتیاط پزشکی بیهوده نخواهد بود؟

مژه های بلند

پزشکانی که به آنها مراجعه کرده‌ام از متخصص پوست تا چشم‌پزشک ، لتیس را پیشنهاد می‌دهند. تامارا فونتین، سخنگوی جامعه چشم‌پزشکی آمریکا می‌گوید: در تجویز دارو به مشکل برنخواهم خورد. ابتدا بیماران را برای شرایط پیش‌زمینه‌ای مثل کاتاراکت بررسی میکنم، ولی برای بیشتر افراد لتیس را که ایمن و کارامد است را پیشنهاد میکنم. نایب رئیس انحصاری تحقیق و گسترش، اسکات ویتکاپ، می‌گوید: اگر به تمامی بیماران استفاده کننده از لومیگان توجه کنید، درخواهید یافت که در مجموع حدود ۸.۸ میلیون سال از ارائه محصول با کمترین اعتراضی همراه بوده‌است.


شاید ان را هم دوست داشته باشید: کشیدگی عضلات و راه های پیشگیری از آن


او میزان امنیت لتیس را همانند لومیگان می‌داند. دانشیار جراحی چشم، وندی لی می‌گوید: با استفاده از لومیگان، انتظار جذب شدن توسط چشم را دارید. اما با لتیس آنرا بصورت موضعی استفاده می‌کنید.

درباره قطره‌ لتیس

لتیس قطره‌ای قابل استفاده در منزل است که روی خط مژه افراد سالم استفاده می‌شود. روش استفاده؛ تنها روی ۲۷۸ نفر فرد بالغ، در طی مطالعه‌ای ۱۶ هفته‌ای سنجش شد. در هفته ۱۳۸ چه اتفاقی می‌افتد؟ من فهمیده‌ام که رایج‌ترین عارضه قرمزی و خارش در ۳.۶ درصد از موارد است. همچنین احتمال تیره شدن، عنبیه هم وجود دارد. تمام اینها مرا به توقف استفاده وامی‌دارد اما سریعا یادم می‌آید که با دردهای چشمی غریبه نیستم و ( با گذشتن از جریان لنزهای چشمی‌ام) ، عنبیه‌های چشمانم دیگر قهوه‌ای تر نمی‌شوند. علاوه بر آن پیش بینی رشد طولی ۲۵ درصدی و ۱۰۶ درصدی ضخامت موها مرا به استفاده تشویق می‌کند. استفاده از آن حدود یک دقیقه زمان می‌برد و به اندازه ریمل زدن به دقت نیاز ندارد.

ولی به من پیشنهاد داد که طبق روال هر روز عصر خودم ادامه داده و پیش از خواب از لتیس استفاده کنم. شب اول لنزهایم را برداشتم، صورتم را شسته و کرم مرطوب کننده زدم ، سپس بصورت محتاطانه مایع را بوسیله ابزار تعبیه شده یکبار مصرف روی خط مژه بالایی زدم. وقتی پلک میزنم به داخل چشمم نمی‌آید و هیچگونه احساس سوزشی ندارم. اگرچه به من گفته شده‌است که رنگ پس نمی‌دهد اما من برای اطمینان به پشت می‌خوابم. با احساس رضایتی درست مثل احساس پس از ورزش یا تغذیه سالم به خواب می‌روم.

برنامه داشتن مژه های بلند

این روند را چندین روز ادامه میدهم، اما همچنان بصورت رژیمی خسته کننده پیش می‌رود. هر روز مژه‌هایم را بررسی میکنم، صاف، در فر مژه، با چشم‌های بسته و نیمه باز. تا به حال این مقدار زمان را مقابل آینه صرف نکرده بودم.

هفته اول

این هفته بدون نتیجه بوده است

هفته دوم

باز هم هیچی. لی به من اطمینان می‌دهد که افراد کمی در طی ۲ هفته شاهد نتایج خواهند بود. حداقل به یکماه زمان نیاز دارد و طبق گزارش آلرگان، بطور میانگین تغییرات اولیه تا هفته هشتم بروز پیدا نمی‌کنند. پشتکار پیشه میکنم.

هفته سوم

تغییری کرده است؟ مژه‌هایم را در فر مژه، اندازه گرفته و از نتایج راضی هستم. میزان خیلی کمی بلندتر هستند. کمتر از یک میلیمتر رشد کرده‌اند. در یک نگاه گذرا به سختی توجه را به خود جلب می‌کند، اما برای هیجان‌زده نگه داشتن من کافیست.

هفته چهارم

پلک‌هایم مثل حالت آفتاب سوختگی، سوزش دارند، آنرا به روش بسیار انرژی‌بر خودم بررسی میکنم. در هر مورد ناراحتی کوچکی ایجاد می‌شود ولی باز هم مژه‌های من یک میلیمتر بلند شده‌اند. شادابی کمتری دارند اما از مژه‌های طبیعی خودم بهتر هستند. از همه مهمتر، فرکننده‌های معمول مژه به راحتی مژه‌هایم را گرفته و به سمت بالا تاب می‌دهند. که به این معناست که می‌توانم از ریمل هایی که با پلک زدن اول نیم دایره‌هایی سیاه زیر چشم بوجود می‌آورند، استفاده نکنم.

مژه های بلند

هفته پنجم

به همین ترتیب در هفته پنجم، پشتکار عمل من شروع به لغزش کرد. و در شب‌هایی که خیلی خسته بودم از لتیس استفاده نکردم. اشتباه نکنید، مژه‌های جدیدم، که حالا بیش از یک میلیمتر رشد کرده‌اند، را خیلی دوست دارم اما بیشتر از آن که خودبین باشم، تنبل هستم. در تصوراتم لتیس را در انتهای کابینت کنار چندین ریمل، بدون استفاده و کنار گذاشته شده می‌بینم.

مژه های بلند

با این همه، یک راه که می‌توانید برای نگهداری از قدرت بینایی خود استفاده کنید، به روند هر روزه خودتان اضافه کنید، وجود دارد. روشی دیگر کاملا فردی انجام شده و ظاهری بهتر به شما می‌دهد. بدون لتیس، مژه‌های من به نهایت کم‌پشتی خود بازمیگردند، اما شاید خواب اضافی چشمانم را بزرگتر نشان دهد.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است