ناوگان هواپیمایی آتا

ناوگان هواپیمایی آتا

بهمن ۸, ۱۳۹۸ Ms. Abbasi نظرات

زمانی که صحبت از بلیط هواپیما می‌شود، یکی از نخستین چیزهایی که با آن مواجه می‌شوید شرکت هواپیمایی ارائه دهنده بلیط است. در تمام نقاط دنیا هر هواپیما شناسنامه‌ و مالکی مشخص دارد. کافی‌ست مقصد سفر خود را مشخص کنید، آنگاه با ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی متفاوتی روبه‌رو می‌شوید که برای مقصد مورد نظر شما هواپیماهای متنوعی را در ناوگان خود تدارک دیده‌اند. معمولا هر ایرلاین هواپیماهای متفاوتی را در اختیار گرفته و این همان امتیازی‌ست که این ایرلاین‌ها را از هم متمایز می‌کند. در کشور ایران نیز ایرلاین‌های گوناگونی وجود دارد که به طور مثال می‌توان از اِیرلاین‌های ایران ایر، ماهان، آتا، کیش ایر، قشم ایر، تابان و… نام برد. در این مطلب قصد داریم ناوگان هواپیمایی آتا را خدمت شما معرفی و ببینیم آیا ارزانترین بلیط هواپیما متعلق به آتا است یا خیر.

شرکت هواپیمائی آتا در سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را با اولین پرواز رسمی آغاز کرد و از آن روز به صورت رسمی به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور اضافه شد. آتا نماینده پر فروغ آذربایجان شرقی در آسمان ایران است که حاصل همکاری بخش خصوصی و دولتی است. شمال غرب ایران به ویژه آذربایجان شرقی بی‌شک از مهمترین مراکز اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و استراتژیک ایران محسوب می‌شود، لذا گستردگی روابط داخلی و بین‌المللی یکی از اهداف اصلی این شرکت هواپیمایی بوده و هست. در نتیجه علاوه بر پروازهای تهران-تبریز و تهران-ارومیه، هم اکنون مراکز استانها نیز به شهرهایی همچون مشهد، کیش و شیراز متصل گردیده و در آینده نیز به سایر مناطق کشور گسترس خواهد یافت.

ناوگان هوایی آتا با هدف احترام به مشتری و درآمدزایی با ایجاد اتاق فکر و شناسایی بازار هدف، پروازهای بین‌المللی خود در مسیرهای مختلف برون مرزی را از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، شهید مدنی تبریز و همچنین شهید هاشمی‌نژاد مشهد راه‌اندازی کرده و رفته رفته بر گستردگی این پروازها خواهد افزود.

هم اکنون خطوط پروازی آتا مسیرهای زیادی را پوشش می‌دهد. این خطوط پروازی، از تهران به مقصد بسیاری از شهرها همچون ارومیه، تبریز، کیش، شیراز، مشهد و اهواز برقرار شده و به زودی این پوشش پروازی به طرز چشمگیری گسترش خواهد یافت.

بهترین قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد رفت و برگشت چارتر

ناوگان هواپیمایی آتا

هواپیماهایی آتا با ۱۰ فروند هواپیما شامل؛ یک فروند بوئینگ ۷۳۷، شش فروند هواپیمای MD83 و سه فروند ایرباس ۳۲۰ در مسیرهای خارجی و داخلی اقدام به ارائه خدمات جابجایی مسافر می‌نماید که این پروازها توسط ۳۵ خلبان و کمک خلبان ایرانی، با همراهی بیش از ۱۲۰ مهماندار انجام می‌گیرد. خلبانان آتا با اعزام به کشورهایی نظیر سوئد، ترکیه، اکراین و بلغارستان دوره‌های آموزشی متفاوت را پشت سر گذاشته و هم اکنون این عزیزان پس از موفقیت در آزمونهای مربوطه و ارتقاء به درجه سرخلبانی به جمع کرو پروازی آتا پیوسته‌اند. این ویژگی‌ها باعث شده بلیط هواپیما آتا در میان پرطرفدارترین بلیط‌ها قرار بگیرد.

ناوگان هوایی آتا همچنین در بخش فنی و مهندسی نیز سنگ تمام گذاشته است. معاونت مهندسی وتعمیرات شرکت هواپیمایی آتا با هدف بالا نگه داشتن سطح استاندارد وایمنی پرواز، با استفاده از مهندسین و تکنسین‌های معتمد و آموزش دیده خود که دارای مدارک معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری هستند با ارائه برنامه‌های مناسب و کاربردی، عملیات تعمیر و نگهداری ناوگان  MD-83 و  A320 جهت پروازهای داخلی و خارجی شرکت را انجام می‌دهد.

هواپیمایی آتا هم اکنون بیش از ۲۰ مقصد پروازی دارد. این مقاصد عبارت‌اند از:

آبادان، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، ساری، سبزوار، شیراز، کرمانشاه، کیش، مشهد، یزد، استانبول، کازان، قندهار و نجف.

کیفیت پروازهای ناوگان هواپیمایی آتا با توجه به اینکه این ناوگان تازه تاسیس محسوب می‌شود از درجه بالایی برخوردار است. کادر پرواز شامل مهمانداران و سرمهماندار نیز به خوبی آموزش دیده و احترام زیادی برای مسافرین داخل هواپیما قائل هستند. تمام اینها در کنار اعتماد به خلبنان مجرب این ناوگان، همان چیزی‌است که می‌تواند خاطر شما را از سفری ایمن آسوده کند.

ناوگان هواپیمایی آتا

قیمت بلیط هواپیما در شرکت آتا مثل سایر شرکت‌ها ست و چندان تفاوتی ندارد. گاهی می‌شود ارزانترین بلیط هواپیما را از این شرکت خریداری کرد، گاهی نیز خیر. همانطور که در سایر مقالات اشاره شده، کاهش هزینه بلیط بستگی به عواملی چون تعداد مسافر، زمان سفر و… دارد. اما بی‌شک با توجه به اینکه رقابت در عرصه فروش و ارائه خدمات در ناوگان هوایی به شدت افزایش یافته، شرکت آتا نیز سعی زیادی در ارائه بهترین پیشنهادات به مسافرین دارد و همین مسئله باعث شده آتا به عنوان رقیبی جدی در کنار سایر ایرلاین‌ها به فعالیت خود ادامه دهد.

ارزانترین بلیط هواپیما همیشه جزئی از دغدغه‌های مسافرین پروازی بوده است. بیشتر مسافران، بخصوص آنهایی که در ماه چند بار به دنبال تهیه بلیط هواپیما هستند این دغدغه را تجربه کرده‌اند. معمولا این مسافران تا چند ساعت قبل از پرواز بلیط هواپیما را خریداری نمی‌کنند، تا جایی بیشتر آفرهای ممکن روی بلیط ارائه شود تا سپس خریداری کنند. یکی از مهمترین منابع جستجوی شما در این رابطه مراجعه به سایت علی بابا می‌تواند باشد. یا به طور مثال ارزانترین بلیط هواپیما علی بابا را در اینترنت جستجو کنید. در آنجا بهترین پیشنهادها برای شما نمایان می‌شود و می‌توانید بهترین پیشنهاد با قیمت را از بهترین ایرلاینی که قصد دارید، خریداری کنید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است