تور هند

یک شکم گردی پرهیجان با تور هند و سفر به باکو

بهمن ۷, ۱۳۹۸ Ms. Abbasi نظرات

گردشگری غذایی یکی از گردشگری هایی است که در سال های اخیر بسیار رواج یافته است. در تور هند کسانی که دوست دارند بیشتر با فرهنگ هند آشنا شوند لازم است تا گشت و گذاری هم در میان رستوران ها و دکه های غذای هند بزنند. مسلما سبک غذایی یکی از جذابیت های فرهنگی و گردشگری هند به شمار می رود.

 

با اینکه همچنان تور هند برای آثار فرهنگی اش معروف است، ولی یکی از بهترین قسمت های تور هند، خوراکی ها و غذاهای خوشمزه هندی است. در گذشته ای نه چندان دور هند به خاطر ادویه هایش در میان کشورهای جهان محبوبیت زیادی داشت و از شرق تا غرب جهان شناخته شده از این ادویه ها استفاده می کردند. در آن زمان حتی راه ادویه از مبدا هند مانند راه ابریشم معروف بود. امروزه نیز هند از سنت های آشپزی خود دور نشده است و توانسته با ترکیب غذاهای مدرن و ذائقه های مختلف پیشرفت خوبی هم در ابداع غذاهای جدید داشته باشد.

 

به گزارش سفر باتو ، برای اینکه تمام آشپزی هندی را بشناسید باید زمان زیادی را صرف گشت و گذار در هند کنید از شرق تا غرب هند و از شمال تا جنوب آن سنت های متفاوت آشپزی رواج دارد. به طوری که هر ایالت غذاهای مخصوص به خود را دارد. البته این برای ما ایرانیان که در سراسر کشورمان دستورالعمل های مختلف غذا وجود دارد چندان عجیب نیست. البته نکات بهداشتی در هند چندان محلی از اعراب ندارند و اگر می خواهید که سفری سالم را تجربه کنید بهتر است که حتما از مکان های معتبر غذا تهیه کنید و مطمئن شوید که مواد غذایی تازه و سالم باشد. البته با افزایش متقاضیان گردشگری غذا در سال های اخیر، برخی از موسسات گردشگری در هند تورهای غذاگردی را ارائه می کنند و می توانید با شرکت در این تورها از سلامت جاهایی که می روید مطمئن شوید.

در تور هند به سراغ کدام غذاها باید رفت

هند آشپزهایی با شهرت جهانی هم دارد. کسانی که در مسابقات جهانی آشپزی مقام آورده اند و یا اینکه در سراسر جهان رستوران های هندی را اداره می کنند. و برخی از این رستوران ها در رتبه های جهانی جز ده رستوران برترند. برای آنکه هند را بشناسید خوب است که در کنار بازدید از آثار تاریخی و تمدنی گشتی هم در شهر بزنید و از نزدیک با مردم آشنا شوید. مطمئنا تجربه ای که در ارتباط با مردم به دست آورید بسیار زیباتر از تجربه های ویترینی توریستی است.

در ادامه با برخی از معروف ترین غذاهای هندی آشنا می¬شویم:

۱- بریونی حیدرآبادی

سفر به حیدرآباد و شمال هند بدون تجربه بریونی حیدرآباد ناقص خواهد بود. در بخت این غذا مرغ، برنج و برخی سبزیجات و ادویه جات به کار می رود. هر چند دستورالعمل آن ساده است ولی در آوردن طعم خوشمزه آن کار هر کسی نیست.

 

۲- Mung Bean Dosa

هند از آن کشورهایی است که گیاهخوران برای انتخاب غذا دست بازی دارند. این غذای خوشمزه هم با لوبیا درست می شود و برای وعده صبحانه مناسب است. همچنین به خاطر نداشتن گلوتن یک غذای رژیمی مناسب هم هست. البته معمولا این غذا را با نان صرف می کنند. تور باکو با قیمتهای ایده آل را از دست ندهید.

۳- غذاهای دریایی گوآ

به گزارش سفر باتو ، ماهی در آشپزی مردم کنار دریا نقش اساسی دارد. معمولا غذاهای دریایی طبع سردی دارند ولی در آشپزی هندی با ادویه جات زیادی که در غذا استفاده می کنند می توانید از این بابت دلگرم باشید. سواحل گوآ هم مانند سایر مناطق هند دستورهای آشپزی خاص خودشان را دارند و مخصوصا ماهی گوآ از بهترین غذاهای آنجاست.

۴- تپلا، نان گجراتی

تپلا یک نان فلفلی خوشمزه است که معمولا برای صبحانه خورده می شود. این نان را به همراه انبه و لبنیات می خورند. البته تپلا یک میان وعده خوب هم هست و بسیاری از مردم هند به هنگام کار و مسافرت از این نان ها تهیه و همراه خود می کنند.

۵- روغن جوش، یک غذای کشمیری

روغن جوش با گوشت گوسفند و سبزیجات و سیر و زنجبیل و برخی ادویه های دیگر تهیه می شود. روغن جوش را همراه ماست یا پیاز می خورند. پخت آهسته غذا از اصول اولیه روغن جوش است. این غذا در ایران هم با تغییراتی پخته می شود. گویا برای اولین بار روغن جوش را مغولان به کشمیر آورده اند.

۶- بیسی بله

غذایی که از سیر و پیاز در آن خبری نیست ولی طعم بسیار خوشمزه ای دارد. بیسی بله یعنی عدس تند و یک غذای متداول در جنوب هند است. این غذا هم مانند سایر غذاهای هندی بسیار تند و پر ادویه است و از سبزیجات مخصوصی در آن استفاده می شود.

 

۷- Sadhya

به طور معمول سادیا شامل ۲۴ تا ۲۸ نوع غذا می شود که روی یک برگ بزرگ سرو می شود. سادیا یک غذای آیینی است که باید آشپزهای خاصی آن را تهیه کنند. غذای اصلی برنج است و در کنار آن سایر غذاها و میوه ها و سبزیجات قرار دارد. دلیل تنوع بالای غذاها این است که هر کسی هر آنچه دوست دارد را برای خوردن پیدا کند. سادیا به شکل سنتی باید با دست خورده شود.

 

۸- ودا پاو

ودا پاو یک غذای معروف بمبئی است و در کنار خیابان ها هم فروخته می شود. دستور آن شامل سیب زمین و نعناع سرخ شده که در نان ساندویچی می پیچند؛ است. البته در دستورهای کامل هویج و نارگیل خشک و سیر و برخی سبزیجات و طعم دهنده های دیگر هم به چشم می خورد.

۹- کباب هندی

اگرچه فرهنگ آشپزی هندی به نداشتن گوشت معروف است ولی کباب هندی با نوع پخت مخصوص و ادویه جات خوشمزه یکی از بهترین انتخاب های غذا در هند می باشد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است