منوی سایت

رسیدن به هفته ششم بارداری ، نقطه ی عطف بارداری است. نشان دهنده ی نیمه ی ۳ ماهه ی اول بارداری است. کودک در حال رشد و تغییر و نمو است.

علائم و تغییرات بدنی در طی هفته ششم بارداری

وقتی که جنین نمو می کند، شما علائم بارداری را کم کم تجربه می کنید، مثل تغییرات خلق و خو، بیماری صبحگاهی، خستگی و افزایش وزن، دردناک شدن پستان ها و تهوع.  این علائم بارداری در اثر رشد سریع جنین ایجاد می شود ولی مواردی وجود دارد که می توان دردها را با آن ها کاهش داد.  بسیاری از زنان در طی  ۳ ماهه ی اول بارداری، حدود ۵ پوند وزن می گیرند ولی بسیاری از دیگران در این هفته از بارداری وزن از دست می دهند و علت آن هم تهوع است. نباید نگران باشید.

 بسیاری از خانم های باردار، اولین بررسی و چکاپ ها را در هفته ی ۶ ام بارداری انجا می دهند. همچنین ممکن است اولین سونوگرافی را هم در این هفته از بارداری انجام دهند.


نمو جنین در هفته ششم بارداری

در هفته ی ۶ ام بارداری، تغییرات واضحی مشاهده می شود. نمو اصلی شامل گوش، دهان، بینی است و سونوگرافی می تواند به راحتی آن ها را نشان دهد. چشم ها هم شکل گرفته اند و  در سونوگرافی به صورت لکه های سیاهی دیده می شوند.  بازو ها و پاهای کودک شما از بدن بیرون می زنند. تعداد ضربان قلب جنین حدود ۱۰۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه است ( دو برابر سریع تر از  ضربان قلب شما ). خون در جریان است و ریه ها، روده ها، کبد و لوزالمعده شکل گرفته است. کودک شما حدود یک چهارم اینچ طول دارد. در این هفته کودک می تواند اولین حرکات داخل رحمی خود را انجام دهد.

نکات مربوط به هفته ششم بارداری

در طی این هفته از بارداری، بسیار مهم است که مراقب غذاهای مصرفی خودتان باشید. سعی کنید تا تنها ۳۰۰ کالری بیشتر هر روز مصرف کنید. می توانید به آینده و لباس های مادری هم فکر کنید.


تصویر دو بعدی هفته ششم بارداری

تصویر دو بعدی هفته ششم بارداری

تصویر سه بعدی هفته ششم بارداری

تصویر سه بعدی هفته ششم بارداری


روز اول این هفته/ روز دوم این هفته/ روز سوم این هفته/ روز چهارم این هفته/ روز پنجم این هفته/ روز ششم این هفته/ روز هفتم این هفته


هفته هفتم بارداری

هفته پنجم بارداری

برچسب ها:

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

آخرین مقالات شاخص

پزشکی